تبلیغات
الکام ایران نویز-نویز الکترونیک (طراحی و ساخت پروژه های الکترونیکی صنعتی و دانشجویی)

الکام ایران نویز-نویز الکترونیک (طراحی و ساخت پروژه های الکترونیکی صنعتی و دانشجویی)
پروژه الکترونیک پروژه AVR ساخت پروژه الکترونیک 
لوگوی سایت


ec_irannoise@yahoo.com

09371714260
02146855635

پشتیبانی
تقویم
سخنی از بهشت
آمار سایت
تبلیغات

نویز الکترونیک

                        
        هوشمندترین ابزار ساخت بشر
                  
انسان و طبیعت از ابتدای خلقتشان در حال تكامل، رشد و دگرگونی بوده اند، انسان به طور فطری نیازمند كشف، پیشرفت و تغییر است و به طور مداوم به خلق ایده‌های نوین می‌پردازد؛ ایده‌هایی كه به ایجاد فناوری‌های جدید و كارآفرینی منجر می‌شود مانند اختراع ربات ها.

نوعی از روباتها هستند که به آنها روباتهای انسان نما گفته می شود، مکانیزم این نوع از روباتها دارای یک سر، دو بازو و دو پا است که می توانند به خوبی یک انسان حرکت کنند .

هوشمندترین ابزار ساخت بشر

هنگامی که روبات های صنعتی برای اولین بار در سال 1960 معرفی شدند در ابتدا در خطوط مونتاژ خودروها و کامپیوترها هنوز در مراحل ابتدایی تکامل خود قرار داشتند به همین سبب تنها روبات ها برای انجام مجموعه ای از حرکات تکراری از پیش تعیین شده و سخت  طراحی شده بودند.

شركت فاکسکان از جمله شرکت هایی است كه از روبات برای انجام دادن مراحل مختلف تولید و مونتاژ استفاده می كند.

جالب است بدانید که برخی از كارگران این شركت اقدام به خودكشی كردند به همین خاطر شركت تصمیم گرفت از ربات ها استفاده كند چرا كه ربات به حقوق و مزایا نیاز ندارد و خودکشی هم نمی کند بنابراین این تصمیم جدید فاکسکان در راستای کمتر شدن این فشار ها هم بوده است .

هوشمندترین ابزار ساخت بشر

كمك كردن ربات ها فقط به همین زمینه ها ختم نمی شود بلكه فناوری ربات ها هر روز در حال پیشرفت است .

اكتاویا

محققان روبات آتش‌نشانی به نام اكتاویا را طراحی کرده‌اند که برای انجام عملیات اطفای حریق بر روی کشتی به صورت «شانه به شانه با انسان» کار می کند و علاوه بر اجرای دستورات کلامی، با ملوانان همکاری می‌کند .

این ربات دارای معایبی نیز هست. به نظر می‌رسد که اکتاویا هیچ عجله‌ای برای اطفای این آتش شبیه ‌سازی شده بر عرشه کشتی ندارد. اگر تنها یک چیز باشد که تمام آتش‌نشانان دارای گوشت و خون درک می‌کنند، این است زمانی‌که کشتی شما در وسط اقیانوس آتش گرفته است، هیچ ثانیه اضافه‌ای وجود ندارد.

اگر بتوان با كمك نرم افزار ماشین ها را واداشت كه مثل انسان فكر و استدلال نمایند می توان امیدوار بود كه در آینده ای نزدیك ربات های قاضی داشته باشیم !

پلتفرم این روبات چیز کاملا جدیدی است. با بهبود و تقویت واسط کاربری آن، این ربات می تواند مکان‌هایی برود که آتش ‌نشانان انسانی نمی‌توانند بروند. همچنین با استفاده از ابزارهای مختلف مطابق با نوع و رفتار آتشی که با آن سر و کار دارد ، قادر خواهد بود تا استراتژی مناسب را برای خاموش کردن سریع و موثر آن به کار گیرد .

هوشمندترین ابزار ساخت بشر

كمك ربات به انسان ها در مواردی كه انسان كار زیادی نمی تواند انجام دهد بسیار قابل اهمیت است.

ماموریت‌های تجسس و مراقبت انسانی برای به دست آوردن اطلاعات سودمند بسیار حیاتی است. اما فرستادن یک سرباز به نواحی حساس اغلب بسیار خطرناک است برای رفع این مشکل، دانشمندان موفق شده‌اند روبات‌هایی را خلق کنند که می تواند این کار را انجام دهند.

Snakebot دانشمندان روباتی به نام Snakebot را طراحی كردند که قطعات پلیمری توسط مفاصل انعطاف‌پذیر به یکدیگر متصل شده‌اند و از یک موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد و می‌تواند با استفاده از حسگرهای مخصوص محیط اطراف خود را مدل سازی كرده و با شناسایی خطرات بالقوه، ماموریت‌های تجسسی را انجام دهد  و مخفی‌گاه‌های مناسب را مکان‌یابی کند. این روبات می‌تواند از طریق خطوط لوله فاضلاب نفوذ کند، زیر کف ساختمان‌ها بخزد و برای داشتن چشم‌انداز بهتری جمع شود و صاف بایستد.

این روبات می‌تواند یکی از قطعات خود را جدا کند و در مسیر خود جا بگذارد، میکروفون‌های مخفی در محل نصب کند و حتی برای ماموریت‌های ترور کلاهک جنگی حمل کند.

چگونگی حركت Snakebot

کنترل حرکت به نرم‌افزاری وابسته است که از بین خزیدن، غلتیدن و حرکت مارپیچی، بهترین شیوه جابجایی را برای هر وضعیت تعیین می‌کند. حرکت از پهلو سریع‌تر است اما نیازمند انقباض‌های مناسب است.

روبات Snakebot همچنین می‌تواند روی انتهای خود بلند شود و از پله‌ها و سایر موانع عمودی بالا برود.

هوشمندترین ابزار ساخت بشر

وجود چهار میکروفون جهت محور، روبات را قادر می‌سازد تا انسان‌هایی را که در حال نزدیک شدن هستند، شناسایی کند .

 Snakebotبا دوربین های لیزری خود به اسکن کردن محیط می پردازد و با اتصال نقاط به یکدیگر، آنها را به مدلی سه ‌بعدی از محیط پیرامون تبدیل می‌کند. با استفاده از این مدل، روبات قادر است مواردی را كه غیر عادی به نظر می رسد تشخیص دهد، نقاط پنهان شدن را شناسایی و به سمت آنها حرکت کند و از نواحی که احتمال دیده شدن در آنها وجود دارد اجتناب کند.

اگر بتوان با كمك نرم افزار ماشین ها را واداشت كه مثل انسان فكر و استدلال نمایند می توان امیدوار بود كه در آینده ای نزدیك ربات های قاضی داشته باشیم !

 

                   
            
                    

.: Weblog Themes By Noise Elec :.

اخبار
رتبه سایت
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل بازدیدها : نفر